על הפרויקט

פרויקט זה של ציור ישיר על גבי דפנות המשאית הנו ייחודי וחדשני בארץ. זהו ביטוי לאופן שבו אמנות עוזרת לנו להמציא את עצמנו מחדש ולראות את הדברים אחרת, לתת עוד פרשנות לעולם. עד כה השתמשו במצע המשאיות לצורכי פרסום ושיווק בלבד. בפרויקט זה מותחים את גבולות המוכר והידוע למשהו אחר, שונה, מרענן ומהנה.

חברת פליינג קרגו נענתה לאתגר ואפשרה לאמנים ואמניות  ישראלים, לצייר על דפנות המשאיות, להשתמש במשאית כמצע לאמנותם. בעשייה מבורכת זו החברה תורמת רבות להנגשת האמנות לקהלים חדשים שלא מבקרים במוזיאונים ובגלריות לאמנות ומעל לכל הופכת את המרחב הציבורי בו אנו נעים וחיים למעניין ונעים יותר.  

1,550,000

10.7

21

ק״מ של מוזיאון נייד
המשאית הבאה
משאיות על הכביש

על האוצרת

רונית רייק, ילידת ת"א, 1963.

אוצרת לאמנות, היוזמת והמפיקה של פרויקט 'אמנות בדרכים'.

את העיסוק באמנות התחילה כסטודנטית לתולדות האמנות באוניברסיטת תל אביב, משם המשיכה ביחד עם עבודתה כקרמיקאית,  ללמוד ולעסוק בעיצוב פנים תוך דגש על ייעוץ והכוונה ברכישת אמנות. את לימודי האוצרות רכשה בטכניון.

"כאוצרת מרתקים אותי חללים לא שגרתיים, חללים לא קונבנציונליים. אני אוהבת להוציא אמנים מאזור הנוחות שבו הם רגילים לעבוד ו'לפתות' אותם לצאת מהשגרה, ליצור בחללים אלטרנטיבים על גבי פורמטים מאתגרים ושונים מאלו שהם מכירים. אני מאמינה שאמנים המאתגרים את עצמם, יכולים לנוע ממדיום למדיום, לצאת מהקופסא, להעז ולצאת מבין קירות הסטודיו האישי, המוכר והנוח אל מרחב חדש, שונה ומרענן. לפרמט את אופני היצירה שלהם כך שהאמנות שלהם תפגוש קהלים חדשים בדרכים חדשות ומקוריות." (רונית רייק, 2021)

DSC04552.jpg
FClogo.png

פליינג קרגו

פליינג‭ ‬קרגו‭ ‬היא‭ ‬קבוצת‭ ‬חברות‭ ‬ישראלית‭ ‬המספקת‭ ‬פתרונות‭ ‬לוגיסטיים‭ ‬מלאים‭ ‬לניהול‭ ‬שרשרת‭ ‬האספקה‭ ‬של‭ ‬חברות‭ ‬בתחומי‭ ‬התעשיה‭,‬ המסחר‭ ‬והקמעונאות‭.‬

שירותי‭ ‬הקבוצה‭ ‬כוללים‭ ‬בין‭ ‬היתר‭ ‬מיקור‭ ‬חוץ‭ ‬של‭ ‬פעילות לוגיסטית, ניהול‭ ‬ואחסון מלאי, ניהול‭ ‬מערך‭ ‬הזמנות,‭‬ הובלה‭ ‬יבשתית,‭ ‬הפצת‭ ‬טובין‭ ‬לעסקים‭ ,‬בתים‭ ‬פרטיים‭ ‬ונקודות‭ ‬מסירה (‭ ,(‬BoxIt‬אריזה‭ ,‬ניהול‭ ‬שרשרת‭ ‬אספקה‭ ‬מחוץ‭ ‬לישראל‭,‬ רכש‭ ‬ושרותי‭ ‬ערך‭ ‬מוסף‭ ‬נוספים‭.‬

הפקה ואוצרות: רונית רייק

צילום ועריכת וידיאו: טל בדרק

עיצוב גרפי: סטודיו לי ותמר

ייעוץ: תומר פישלר